Mówimy w twoim języku - polski, українська, русский, english

 • E-sklep
  0
 • O firmie

Mówimy w twoim języku - polski, українська, русский, english

Filtr do usuwania chloru Ecosoft FPA 1252 CT

Numer artykułu : FPA1252CT
 • całkowicie eliminuje zapach chloru i żółtawej wody  ?
 • Zaprojektowane przez Ecosoft Water Systems GmbH 
 • resurs - 1,5 roku bez wymiany  ?
 • prosta obsługa  ?
 • niskie koszty eksploatacji  ?
Dostawa
Przy zamówieniu od 300zł 
dostawa GRATIS!

Sposoby dostawy:
-  DHL
-  DPD

-  paczkomaty InPost
-  Poczta Polska 48
-  odbiór osobisty

Sposoby opłaty:
- PayU
- przelew bankowy
- opłata za pobraniem
- gotówką przy odbiorze

Filtr Ecosoft FPA 1252 CT jest przeznaczony do skutecznego usuwania wysokocząsteczkowych substancji organicznych i chloroorganicznych, a także zapachu chloru w większości przypadków typowych dla wody z kranu.

Czym jest niebezpieczna wysoka zawartość chloru i substancji organicznych?

Aktywny chlor i jego związki skutecznie dezynfekują wodę, ale jednocześnie powodują szereg problemów z wodą domową. Wysoka zawartość chloru prowadzi do łamliwości włosów i suchej skóry, a także może powodować reakcje alergiczne. W dzisiejszym świecie chlorowanej wodzie towarzyszy charakterystyczny nieprzyjemny zapach.

Aby wyeliminować te problemy, wystarczy zainstalować skuteczny filtr węglowy zaprojektowany specjalnie do przygotowywania wody użytkowej.

98a2-tap-water-banner-v2.jpg

Jakie są cechy modelu?

Jako obciążenie filtrujące w systemie Ecosoft FPA 1252 CT stosuje się węgiel aktywny Filtrasorb 300 (produkcja Calgon Carbon, USA). Materiał filtracyjny skutecznie usuwa aktywne związki chloru, organiczne i chloroorganiczne. Oczyszczona woda nie zawiera pestycydów i produktów ropopochodnych, a także ma naturalny niebieskawy odcień.

Jakie są korzyści?

 • Całkowicie wyeliminuj zapach chloru
 • Czysta woda w każdym kranie
 • Filtr jest w pełni zautomatyzowany i cichy
 • Niezawodna i wydajna praca przez co najmniej 5 lat *
 • Niskie odprowadzanie ścieków
 • Zapewnienie jakości, potwierdzone międzynarodowe certyfikaty CE i ISO

* Pod warunkiem właściwej obsługi i terminowej wymiany materiału filtracyjnego

Urządzenie i praca filtra

Filtr składa się z wytrzymałej obudowy wypełnionej wysokiej jakości węglem aktywowanym FILTRASORB® 300 (Calgon Carbon Corporation, USA) i wielofunkcyjnego zaworu sterującego.

Filtr jest podłączony do źródła zimnej wody. Po wstępnym oczyszczeniu zanieczyszczeń mechanicznych woda dostaje się do obudowy filtra, która usuwa chlor i jego związki, a także materię organiczną. Oczyszczona woda przez centralną rurę obudowy jest dostarczana do konsumenta.

Filtrasorb.jpg

Regeneracja

Gdy resurs materiału filtracyjnego jest wyczerpany, filtr niezależnie przechodzi na regenerację, ale tylko w czasie, gdy zużycie wody jest minimalne, aby nie pozbawić cię dostępu do oczyszczonej wody. W tym czasie woda jest przepuszczana przez filtr z dużą prędkością poprzez przepływ wsteczny, który oczyszcza powierzchnię węgla, wypłukując wszystkie zanieczyszczenia i jest odprowadzany do systemu kanalizacyjnego. Następnie filtr można ponownie wykorzystać do oczyszczania wody. Surowa woda jest wykorzystywana do regeneracji.

Automatyzacja sterowania

Do sterowania działaniem filtra zastosowano zawór elektromechaniczny CE (Clack-Ecosoft). Ma całą listę zalet w porównaniu ze starszymi modelami zaworów sterujących i, co najważniejsze, zapewnia działanie systemu przy niewielkiej lub żadnej interwencji użytkownika.

Dla kogo nadaje się lepiej?

Filtr Ecosoft FPA 1252 CT optymalnie nadaje się do oczyszczania wody z chloru i jego związków w domach i mieszkaniach do 3 osób. Wydajność filtra wynosi 0,86 m3 na godzinę. Instalacja może być stosowana do czyszczenia studni i wody użytkowej.

Natychmiast da się zauważyć zmiany!

wind.png
Woda bez zapachu chloru w każdym kranie

tap.png
Wyeliminuj żółtawy odcień wody ze względu na obecność zanieczyszczeń organicznych

woman-with-long-hair.png
Twoje włosy staną się jedwabiste i miękkie

basin (2).png
Kąpiel nie będzie powodowała dyskomfortu i suchej skóry.


Nawet bez wchodzenia w chemię wszyscy wiemy, że węgiel aktywny jest doskonałym sorbentem o dużej powierzchni aktywnej. W naszym codziennym życiu jest to niezbędny atrybut każdego zestawu pierwszej pomocy. Jednocześnie węgle aktywne są również szeroko stosowane do usuwania różnych zanieczyszczeń w wielu gałęziach przemysłu. W przemyśle uzdatniania wody węgiel jest najczęściej stosowany do usuwania chloru i jego pochodnych, a także różnych zanieczyszczeń organicznych charakterystycznych dla wód powierzchniowych.

Zasada działania filtra:

Filtr jest podłączony do źródła zimnej wody. Wstępnie oczyszczona z zanieczyszczeń mechanicznych, woda wchodzi do obudowy filtra wypełnionej węglem aktywnym, który usuwa chlor i jego związki, jak również materię organiczną. Oczyszczona woda przez centralną rurę obudowy jest dostarczana do konsumenta.

Regeneracja

Gdy resurs materiału filtracyjnego jest wyczerpany, filtr niezależnie przechodzi na regenerację, ale tylko w czasie, gdy zużycie wody jest minimalne, aby nie pozbawić cię dostępu do oczyszczonej wody. W tym czasie woda jest przepuszczana przez filtr z dużą prędkością poprzez przepływ wsteczny, który oczyszcza powierzchnię węgla, wypłukując wszystkie zanieczyszczenia i jest odprowadzany do systemu kanalizacyjnego. Następnie filtr można ponownie wykorzystać do oczyszczania wody. Do regeneracji wykorzystywana jest surowa woda.

Dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnego zaworu filtr nie wymaga stałej uwagi.

W przypadku jakichkolwiek problemów, zawór poinformuje komunikatem tekstowym na wyświetlaczu z kontaktem do centrum serwisowego, z którym należy się skontaktować.

Parametry techniczne

Wskaźnik

Znaczenie

Wydajność robocza, m3/godz

0,86

Wydajność po instalacji Ecosoft FK albo FU, m3/godz

1,73

Ilość węgla aktywnego FILTRASORB® 300, kg

25

Ilość piasku kwarcowego (podłoża), kg

1,73

Czas regeneracji, min.

15…30

Zużycie wody do regeneracji, m3/godz

0,4…0,8

Wymagany poziom wstępnej obróbki wody z zanieczyszczeń mechanicznych

100 mikronów

Ciśnienie robocze, bar

2…6

Spadek ciśnienia w trybie pracy, bar

0,5…1,0

Temperatura początkowej wody, °C

+4…+30

Zasilanie i pobór mocy zaworu sterującego

230 v, 50 Hz, do 30 W

Podłączenie instalacji (gwint zewnętrzny)

1’’

Waga netto, kg

50

Wymiary filtra (W x D), cm

152 х 31

Kompletowanie filtra

 • Obudowa filtra z rozdzielnicą
 • Wielofunkcyjny zawór sterujący Clack WS1.25 (wyprodukowany w USA)
 • Aktywowany węgiel bitumiczny FILTRASORB® 300 (Calgon Carbon Corporation, USA)